printgadget.pl

Blog tematyczny o biznesie i marketingu

Finanse

Jak inwestować w nieruchomości?

Jak inwestować w nieruchomości?

Ostatnie lata pokazały wyraźnie, że zabójczy wirus może w niedługim czasie rozłożyć na łopatki gospodarkę na całym globie. Mimo tego, że inflacja nie w każdym kraju jest wysoka – gdzieniegdzie jest praktycznie niewidoczna – to światowa giełda notuje najwyższe w historii spadki, a mocne dotąd waluty straciły sporo na wartości. Tego typu sytuacja, która jest nagła, sprawiła, że wiele osób w lekkim popłochu zastanawia się, gdzie najlepiej ulokować wolne środki, żeby ich nie stracić. W obecnych czasach pewnymi opcjami są – złoto oraz nieruchomości. Warto podkreślić, że tego pierwszego od dawna nie ma na rynku, a te drugie onieśmielają nowicjuszy. Warto dowiedzieć się więcej, zwłaszcza jeśli planem jest inwestycja w nieruchomości. Wiele osób nie wie, od czego należy zacząć.

Próg wejścia przy inwestycjach w nieruchomości

Wielu osobom inwestowani w nieruchomości kojarzy się przede wszystkim z kupnem mieszkania na wynajem. Okazuje się jednak, że jest to tylko jedna z możliwości. Nie zawsze musimy kupować i niekoniecznie wynajmować, żeby się to opłacało. Należy pamiętać, że na starcie nie musimy posiadać dużej gotówki. Jak się może okazać, im mniejszą kwotę mamy do zainwestowania na starcie, tym mniejszy będzie stres i ryzyko związane z inwestycją. W miarę zdobywania większego doświadczenia, nasz poziom inwestycji może być stopniowo zwiększany.

Dochód pasywny

Warto zawsze pamiętać o tym, że inwestowanie w nieruchomości to przeważnie nie jest dochód pasywny. Nie będzie to sprowadzało się do wyłożenia gotówki, a także liczenia zysków. Przy inwestycji w nieruchomości praktycznie zawsze będzie coś do zrobienia. Z tego powodu będą potrzebne dodatkowe pieniądze oraz czas. Jeżeli mamy sporo czasu, a mniej pieniędzy, to warto dopilnować wielu rzeczy samodzielnie. Jeśli natomiast czas to nasz towar deficytowy, lecz mamy spory budżet, to warto wtedy większość zadań zlecić innym.

Podnajem nieruchomości

Podnajem nieruchomości jest dobrą formą inwestycji na początek – zwłaszcza, gdy nie chcemy od razu inwestować znacznych środków, a posiadamy sporo czasu. Podnajem to sytuacja, w której wynajmujemy jakiejś osobie nieruchomość, która nie należy do nas. Pierwszym krokiem jest najem od właściciela, a w kolejnym to my pełnimy funkcję gospodarza i wynajmujemy ją kolejnej osobie. W tym przypadku konieczne będzie prowadzenie działalności gospodarczej. W umowie zawartej z właścicielem, musimy posiadać jego zgodę na dalszy wynajem. Warto także w takiej umowie doprecyzować wszelkie zasady współpracy.

Udostępnij